doska.sk
M E N U
Novinky:
29.3.2009
Peťo Mercell si pripisuje nového sponzora. Je ňou firma Lakai, ktorá mu bude dodávať topánky.
Viac sa dozviete v rozhovore v dohľadnej dobe.
31.7.2009 Posledná možnosť zapojiť sa do Jart Skateboards ARE YOU LOOKING FOR A SPONSOR?
Firma Jart skateboards rozbehla na svojom webe projekt s názvom Are you looking for a sponsor?, ktorý je určený pre všetkých mladých a nádejných riderov, ktorí by chceli získať sponzoring od tejto top európskej značky po dobu jedného roku a zároveň sa tiež zúčastniť tour s vybranými jazdcami Jart pro teamu. Pokiaľ byste teda chceli skúsiť šťastie, ale hlavne preveriť svoj skate um v porovnaní s ostatnými európskymi ridermi, máte poslednú možnosť zaregistrovať sa dnes, či zajtra, nakoľko registrácia do tohoto projektu končí práve 1.augusta! Takže pokiaľ ste sa doteraz nerozhýbali, neváhajte a zaregistrujte sa na jartskateboards.com! Prajeme good luck!
Články:
Po ročnej pauze sa na pražskú Štvanicu vracia Mystic SK8 Cup, tradičná zastávka Svetového pohára v skateboardingu - World cup skateboarding 2010 (WCS). Pretek, ktorý sa uskutoční v termíne 2.-4. júla 2010, je honorovaný prize money v celkovej výške 30.000$ a riadi sa pravidlami kancelárie World cup skateboarding. Pozvanie na Mystic Sk8 Cup obdržalo a svoju účasť predbežne potvrdilo cez 200 profesionálnych jazdcov z 25 krajín všetkých kontinentov
Pridal: admin, zverejnené: 23.06.2010 Prečítané: 7576 krát, Komentáre: 0
29. 01. 2010 sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnila premiéra knihy NikeSB – fluff, spojená s výstavou fotiek. Voľný preklad názvu je páperie, čiže niečo v zmysle voľnosti, ľahkosti – ako skateboarding samotný. Oficiálna časť prebiehala v časovom rozpätí cca 19:00 až 20:00...
Pridal: fipo, zverejnené: 10.02.2010 Prečítané: 7867 krát, Komentáre: 0
Vynikajúce obecenstvo tlieskalo a vrieskalo po každom vrátenom triku a takto hnalo chalanov do ďalších trikov. Vytvorená atmosféra mi miestami prišla, ako pradávne gladiátorské hry. Diváci šaleli a očakávali stále viac a viac. Chalani na ploche neváhali riskovať zdravie, aby naplnili toto očakávanie. Viac už v článku...
Pridal: admin, zverejnené: 07.09.2009 Prečítané: 9678 krát, Komentáre: 0
Ešte necelé dva týždne pred začiatkom ďalšieho školského roka sa konala sa akcia s názvom Turiec cup a bol to jej premiérový, čiže prvý ročník. Akcia organizovaná hlavne pre mladých a nádejných. Už z názvu kontestu možno vyčítať, že išlo o lokálnu súťaž a preto aj zúčastnení boli buď z Turca alebo blízkeho okolia. Okrem Martinčanov sa zúčastnili ľudia zo Žiliny a Dolného Kubína.
Pridal: admin, zverejnené: 04.09.2009 Prečítané: 8202 krát, Komentáre: 0
Na štvrtom kole SSP, pod hlavičkou Foomo sa zišli chalani z celého Slovenska a nechýbali ani diktátori z Českej Republiky. Spojitosť Slovenskej špičky, Českých diktátorov a luxusný skatepark; sľubovalo mega skateboarding, čo sa neskôr naplnilo. Úroveň preteku nevídane vysoká. Ani neviem, kde mám začať...
Pridal: fipo, zverejnené: 27.08.2009 Prečítané: 10159 krát, Komentáre: 0
V Liptovskom Mikuláši pred časom prebehol historicky prvý skejtový kemp na Slovensku; organizovaný značkou Stereo, ktorej distribútorom je Branislav Frk. Spolu s Radom Jovičom a dvojicou inštruktorov pripravili deckám zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnú. Po pomerne pozitívnych ohlasoch na môj predošlí report z Krumlova, prinášam opäť detailný opis činností a aktivít, obohatený o množstvo zaujímavostí, ktoré postihli zúčastnených ľudí. K dispozícií máte aj rozhovor s Braňom a Peťom Mercellom. Prajem príjemné čítanie.
Pridal: fipo, zverejnené: 23.08.2009 Prečítané: 9116 krát, Komentáre: 0
V Brezne sa konal druhý ročník Sabotage – skate and grafity kontestu. Zišla sa tu pomerne početná partia ľudí z východu, západu ale aj stredu Slovenska. Organizátori prichystali dve kategórie od 15 a do 15 rokov. Staršiu vyhral víťaz a mladšiu, čuduj sa svete, tiež víťaz. No nie je víťaz, ako víťaz. K reportu je aj doplňujúci rozhovor s Paťom Girtlom – spoluorganizátorom kontestu.
Pridal: fipo, zverejnené: 18.08.2009 Prečítané: 8273 krát, Komentáre: 0
Rozhodol som sa experimentovať a preto je tento report písaný formou opisu. Dozviete sa, čo som zažil po ceste, čo sa dialo na kempe a samozrejme nechýba aj skateboarding ( to je základ ). Pokúsil som sa opísať svoje pocity, dojmi, postrehy a vyjadriť určitý názor, zaujať postoj. Spomínam veľa vecí, ktoré možno nijako nesúvisia so skateboardingom, no trocha predsa len. Život skateboardistu nie je len skateboarding, ako taký. Človek prichádza do styku so spoločnosťou a spoločenským dianím. To nemôžem vyňať so svojej tvorby, zaváňalo by to infantilnosťou. Očakávam, že v diskusii sa objaví nejaké hodnotenie, či už pozitívne alebo naopak.
Pridal: admin, zverejnené: 04.08.2009 Prečítané: 9290 krát, Komentáre: 0
Od 28. do 29. augusta budete môcť na druhom ročníku Uprising reggae festivale vidieť svetové a domáce hviezdy reggae, hiphopu a iných štýlov.Okrem samotných koncertov vám Uprising ponúka množstvo sprievodných akcií. Jednou z takých je aj Quiksilver Miniramp Session. Môžete sa tešiť na exhibíciu skvelých skateboardových a bike jazdcov v minirampe.
Pridal: admin, zverejnené: 30.07.2009 Prečítané: 10326 krát, Komentáre: 0
Počet registrovaných v tomto kole sa zastavil na čísle 36, čo vzhľadom na kapacitu skateparku bohato stačilo. Samotný pretek sa šiel formou jamu - pomaly, ale iste to začína byť štandardom. Čakal nás horúci deň s teplotami okolo 30tich stupňov plný trikov...
Pridal: admin, zverejnené: 27.07.2009 Prečítané: 9385 krát, Komentáre: 0
Ďalším riderom, ktorého som si vzal na paškál je odchovanec popradského skateboardingu – Dominik Lešičko. Aj napriek svojmu nie príliš geograficky vhodnému bydlisku si na skateboarding nájde čas, čo je dôkazom, že keď sa niečo chce tak sa to dá realizovať aj napriek ťažkostiam.
Pridal: admin, zverejnené: 23.07.2009 Prečítané: 3504 krát, Komentáre: 0
Nová doba skateboardingu so sebou prináša aj myšlienku skate kempov. Mladí ale aj starší skejtáci majú možnosť stráviť letný čas pri svojom milovanom športe. Týmto chcem pozvať všetkých záujemcov na skate week Eina, ktorý sa koná od 11 – 18. 07. 2009 v Českom Krumlove.
Pridal: admin, zverejnené: 07.07.2009 Prečítané: 2334 krát, Komentáre: 0
Dňa 27. júna 09 sa konalo druhé kolo SSP v Bratislave. Ružinovský skatepark hostil spolu 34 súťažiacich. V porovnaní z prvým kolom došlo k obmene mien, miernej redukcii a poniektorý nechýbali ani na druhom kole. Pohára sa opäť zúčastnili bratia z Českej Republiky a rozhodne neboli len do počtu.
Pridal: fipo, zverejnené: 30.06.2009 Prečítané: 2451 krát, Komentáre: 0
Rozhodovanie je neľahkou úlohou, hádam aj počas nášho bežného života v celkom obyčajných situáciách. Slovenský skateboarding má pred sebou tretí ročník pohára, ktorý konečne začína byť objektívny, na základe rozšírenia miest a zlepšenia možností prezentovania sa. Samozrejme k objektivite by mali prispievať aj porotcovia na čele s organizátormi. Porota berie na plecia ťažké bremeno v podobe rozhodovania a často je to neľahkou úlohou.
Pridal: fipo, zverejnené: 26.06.2009 Prečítané: 2448 krát, Komentáre: 0
Dňa 13. 06. 2009 sa šlo prvé kolo Slovenského Skateboardového Pohára v Spišskej Novej Vsi. Paralelou organizačných povinností bola výstavba novej bowlovej prekážky a rekonštrukcia starých prekážok, napokon deň pred akciou sa už definitívne ukončili stavebné a upratovacie práce. V deň preteku sa miestami nebezpečným spôsobom schádzali mračná, čo sa neskôr ukázalo ako vhodný faktor pre skateboarding. Príjemné počasie dovoľovalo bezinfarktové jazdenie na prahu možností.
Pridal: fipo, zverejnené: 23.06.2009 Prečítané: 3673 krát, Komentáre: 0
Blíži sa termín prvého kola Slovenského Pohára v Skateboardingu. Skatepark je v rovnakom stave ako po minulé roky. Potreba výstavby nových prekážok je akútna. Dozvedáme sa, že kríza nedovoľuje prevádzkovateľovi skateparku poskytnúť potrebné financie. Projekty nevyšli a vznikla nepríjemná, zdanlivo neriešiteľná situácia. Nebolo to ľahké, ale napokon všetko dobre dopadlo, viac už v článku...
Pridal: admin, zverejnené: 23.06.2009 Prečítané: 2475 krát, Komentáre: 0
Posunutému termínu otváračky novej 4x trate vo Valčianskej doline počasie tentoraz prialo a tak sa počas minulého víkendu podarilo pokrstiť trať v sobotu voľným tréningom a v nedeľu pretekom. Viac vám už napovie fotogaléria
Pridal: admin, zverejnené: 16.06.2009 Prečítané: 3426 krát, Komentáre: 0
V sobotu 13. 06. 2009 sa pôjde prvé kolo Slovenského Skateboardového Pohára pre rok 2009 v Spišskej Novej Vsi. Skatepark prešiel menšou rekonštrukciou a dokonca sa vystavala jedna nová prekážka. Rádiusová stena s jedným vnútorným a dvoma vonkajším oblúkmi s originál betónovým kopingom.
Pridal: admin, zverejnené: 11.06.2009 Prečítané: 2665 krát, Komentáre: 0
I napriek nepriazni počasia sa v sobotu v skateparku v Brne zišlo celkom 105 jazdcov, aby zmerali svoje zručnosti a tí najlepší si nakoniec rozdelili finančnú odmenu vo výške 25.000,- Kč. Viac už vo videoreporte.
Pridal: admin, zverejnené: 04.06.2009 Prečítané: 2052 krát, Komentáre: 0
Prinášame vám krátky videozostrih s tohto ročníka Brnenskej lokálnej skate súťaže s názvom Skate Fest 2009, ktorá zaujala nielen tematickými prekážkami v štýle skejtovateľného domu, ale aj trikmi jazdcov na týchto prekážkach. Viac už vo videu.
Pridal: admin, zverejnené: 04.06.2009 Prečítané: 2074 krát, Komentáre: 0
Prvý pretek série Českého skateboardového poháru máme úspešne za sebou. Všetko prebehlo v najväčšom poriadku. V hradeckom skateparku prebiehal celý deň maratón trikov, ktoré mohutne podporovali prítomní diváci. Radi by sme vám pripomenuli atmosféru celej akcie týmto krátkym filmom. Video má 13min tak sa dobre bavte.
Pridal: admin, zverejnené: 13.05.2009 Prečítané: 2607 krát, Komentáre: 0
Martinský skatepark je umiestnený v blízkosti obchodného centra Tulip. Stavu prekážok mala vo svojich rukách firma Mystic Constructions ktorá, postavila nejeden park na Slovensku či v susednom Česku. Jedna sa o menší skatepark kde nájdete veľa možnosti na kvalitnú jazdu pre skúsenejších i začiatočníkov.
Pridal: admin, zverejnené: 13.05.2009 Prečítané: 4428 krát, Komentáre: 0
Toto video má na svedomí DHC PRODUCTIONS v spolupráci so Skateshop.cz a mapuje mesačný výlet Davida Horvátha, Martina Juráška, Mirka Tovaryše a Davida Klose po USA, konkrétne po štáte Oregon, čo je bašta betónových skateparkov a bazénov, v ktorých sa títo štyria skvelí skateri cítia ako ryba vo vode.
Pridal: admin, zverejnené: 13.05.2009 Prečítané: 3373 krát, Komentáre: 0
V tomto rozhovore si predstavíme ďalšieho jazdca z východu: Richard Turý, na ktorom vidno, že má rád skateboarding ako taký. Možno ho zaradiť do tretej vlny skateboardingu v Košiciach. Má 16 rokov a študuje ako študent študovať má, čiže študijne.
Pridal: admin, zverejnené: 11.05.2009 Prečítané: 2716 krát, Komentáre: 0
Radi by sme Vás pozvali na jediný brnenský skate pretek usporiadaný mimo skatepark a to vždy na špeciálnych prekážkach, bude sa jednať o špeciálne upravený trojizbový dom s 2 predzáhradkami. Všetky prvky budú upravené tak, aby sa na nich čo najlepšie jazdilo a dominantou celého domu bude wallride okolo krbu s možnostou spin transferu do kúpeľne.
Pridal: admin, zverejnené: 29.04.2009 Prečítané: 2230 krát, Komentáre: 0
Pomaly už legendárny človek Spišsko-Novoveského skateboardingu. Skejtuje kľudne aj sám ak sa nenájde nikto iný a často prichádza jazdiť ako prvý a odchádza ako posledný. Človek s dušou skejťáka, študujúci v Bratislave, kde je známi pod prezývkou „jazva“, dámy a páni – Mr. Maroš Bukový.
Pridal: admin, zverejnené: 22.04.2009 Prečítané: 2817 krát, Komentáre: 0
Po veľmi peknej sobote, dni plnom slniečka a tepla prišla nedeľa a s ňou aj ochladenie a celodenné zrážky formy sneh-dážď-snehodážď-dážď. Ani napriek nepriazni počasia sme neostali doma a šli sme sa zabaviť s dobrou partiou ľuďí do Snowlandu vo Valčianskej doline. Tu sa jazdila druhá časť akcie s názvom PEKLO NA ZEMI. Táto dvojdňová akcia dala v sobotu priestor bajkerom, aby si zmerali svoje sily na snehu a v nedeľu dostali svoj priestor snowboardisti a ich polety pomedzi kvapky dažďa.
Pridal: bob, zverejnené: 17.03.2009 Prečítané: 4121 krát, Komentáre: 0
Pri mojom túlaní sa po lese som z Bystričky hľadel na rúbane z Martinskohoľských lúk. Na čo čakať. Len na sneh a toho sme sa dočkali. Silácke sobotňajšie reči v krčme zas nesklamali a zostali sme na to opäť dvaja. Čo bolo pointou?
Pridal: radošš, zverejnené: 05.03.2009 Prečítané: 2988 krát, Komentáre: 0
V malej dedinke s názvom Sielnica (nedaleko Zvolena) sa 21.2.09 odjazdila JIBová akcoška s názvom ZLOM SA. Oficiálne išlo o tretí ročník, neoficíalne sa tu jazdilo už piaty rok.
Pridal: bob, zverejnené: 25.02.2009 Prečítané: 3294 krát, Komentáre: 0
Quiksilver Snowjam Vám i tento rok v rámci O2 Snowboard Tour prinesie ten najlepší snowboarding a hudobný festival na snehu. Tento rok bude v dňoch 20.-22. marec premiérovo hostiť najlepší domáci rezort Špindlerův Mlýn.
Pridal: admin, zverejnené: 09.02.2009 Prečítané: 2565 krát, Komentáre: 0
Ani zatiahnutá obloha nás neprinútila zostať doma a tak sme sa dostavili do Liptovskej Revúcej na druhý diel seriálu Skoč sy.
Pridal: radoss, zverejnené: 09.02.2009 Prečítané: 3388 krát, Komentáre: 0
Stredisko Vrátna FREE TIME ZONE usporiadalo dňa 6.2. akciu v ktorej skĺbili snowboarding s motocrossom. Išlo o dva preteky. Prvý sa konal v motocrosse. Trať mali spravenú priamo na zjazdovke, hneď vedľa skoku a bedne ktoré jazdili snowboardisti.
Pridal: bob, zverejnené: 08.02.2009 Prečítané: 2504 krát, Komentáre: 0
Tak ako každý rok ani tento nemohol byť výnimkou a preto sa na Štrbskom plese odštartovala prvá SNB súťaž zo série SKOČ SY.
Pridal: bob, zverejnené: 01.02.2009 Prečítané: 4376 krát, Komentáre: 2
Predskokan svetového pohára v snowboardingu (7-8.2.2009) SNOWBOARD-MOTOCROSS SHOW VRÁTNA. Príďte si vychutnať špeciálnu kombináciu snowboardových skokov a motocrossových pretekov, aká sa len tak nevidí!!
Pridal: admin, zverejnené: 23.01.2009 Prečítané: 4025 krát, Komentáre: 3
V sobotu 31. januára vypukne na Štrbskom plese poriadna žúrka. Najlepší snowboardisti si sem prídu zmerať svoje sily v prvých pretekoch série Majstrovstiev Slovenska Snowboardovej asociácie Slovenska.
V disciplíne big air sa pobijú o prize money 1 000 €
Pridal: admin, zverejnené: 19.01.2009 Prečítané: 3248 krát, Komentáre: 0
Snehu nie je zatiaľ moc a za prašaníkom treba ísť ďalej ako len za dom. Keďže ako málo zarábajúci ale veľa míňajúci poživatelia života nemáme na každodenné jazdenie v strediskách, ktoré sú itak preplnené, vykročili sme mimo nich
Pridal: bob, zverejnené: 12.01.2009 Prečítané: 2436 krát, Komentáre: 7
Decembrový a teda i vianočný mesiac je v plnom prúde. Darčeky a veľký zhon v nákupných centrách a kamenných šopoch je teraz súčasťou každého z nás. A tak sme si pre vás všetkých pripravili jedinečnú akciu v tomto mesiaci na ktorej by ste nemali chýbať.
Pridal: admin, zverejnené: 14.12.2008 Prečítané: 2301 krát, Komentáre: 0
Tak toto je názov dlho očakávaného filmu od Travisa Rise a Brain Farm production který má svoju tour po Čechách a Slovensku. Zastaví sa v par mestečkách a neobíde ani náš Martin. Premietať sa bude 22.11.2008 v Elephant clube.
Pridal: admin, zverejnené: 24.10.2008 Prečítané: 4225 krát, Komentáre: 3
Ukončenie tohtoročného finálneho preteku SSP sa nakoniec konalo v Košickom betónovom skateparku. Jazdilo sa za slnečného i keď citelne chladnejšieho počasia ale napriek tomu za slušnej účasti divákov.
Pridal: kolci, zverejnené: 22.10.2008 Prečítané: 2608 krát, Komentáre: 3
Tak ako každý rok býva v Ružomberku zvykom na konci leta usporiadať streetovu exhibíciu, ani tento rok to nebude inak.
Pridal: dudo, zverejnené: 08.09.2008 Prečítané: 3247 krát, Komentáre: 9
Po strastiplnej ceste do mesta miest, cesty plnej srandy a vypitých vzoriek kadejakých druhov chľastu od starej matere, sme zastavili zrazu na mieste, ktoré bolo pre mňa len ako medzistanovište na prezretie Bratislavskej mapy
Pridal: dudo, zverejnené: 08.09.2008 Prečítané: 3842 krát, Komentáre: 5
Dozneli zvuky grindov, stíchli malebné šuchy slaidov, zmĺkli kachličky s ktorých sa ozývali ľúbezné tóny koliesok doznel mikrofón. Amfiko Street Soul plagáty už nenájdeme na stenách, alebo...
Pridal: dudo, zverejnené: 01.09.2008 Prečítané: 4652 krát, Komentáre: 26
Ak ste teda už rozmýšlali, ako, kedy a kde začať tohtoročnú zimnú sezónu, Hotzone.tv Hintertux Park Opening sezóny 2008/2009 vám túto dilemu uľahčí.
Pridal: dudo, zverejnené: 28.08.2008 Prečítané: 2780 krát, Komentáre: 0
Dovoľujeme si Vás pozvať na 15. výstavu športových potrieb a módy ŠPORT LÍNIA, ktorá sa uskutoční v Banskej Bystrici
Pridal: dudo, zverejnené: 26.08.2008 Prečítané: 3315 krát, Komentáre: 1
Hektolitre vody, ktoré nablokovali už skoro ráno predavačky nemenovaného obchodného centra Hypernova, napovedali tomu že dnes bude opäť na pľaci Liptovského skateparku rušno.
Pridal: dudo, zverejnené: 24.08.2008 Prečítané: 4586 krát, Komentáre: 4
Záverečný augustový víkend bude v Bratislave nadupávkou, nielen čo sa týka reggae, ale aj skateboardingu!
Pridal: dudo, zverejnené: 24.08.2008 Prečítané: 3100 krát, Komentáre: 1
Nikdy nie je neskoro a tak pospomínať si ako bolo na pätnástom ročníku Mystic cup-u, tak to už vážne nie je na škodu.
Pridal: dudo, zverejnené: 17.08.2008 Prečítané: 2524 krát, Komentáre: 4
V sobotu 23. augusta od 12,00 do 18,00 hodiny nás čaká v martinskom Amfiteátri už druhý ročník martinskej žúrky Amfiko Street Soul.
Pridal: dudo, zverejnené: 15.08.2008 Prečítané: 3937 krát, Komentáre: 8
Ak rozmýšľaš nad tým, kam si isť počas leta zasnowboardovať alebo skôr potrénovať skoky, tak to už v dnešnej dobe nie je žiadny problém.
Pridal: dudo, zverejnené: 10.08.2008 Prečítané: 4372 krát, Komentáre: 1
Súvislosti medzi mestom Spišská Nová Ves a skateboarding-om netreba asi dlho vysvetľovať. Už niekoľko rokov sa tam chalani snažia a organizujú rôzne eventy na podporu slovenskej skate scény.
Pridal: dudo, zverejnené: 05.08.2008 Prečítané: 4736 krát, Komentáre: 8
Komu sa nelení tomu sa zelení. Možno takto by som mohol začať v prípade otvorenia sewer.sk skateparku na Kysuciach. Že sa dá postaviť dobrý skatepark aj na dedine, potvrdzuje pravé tento príspevok.
Pridal: dudo, zverejnené: 24.07.2008 Prečítané: 4334 krát, Komentáre: 22
Píše sa sobota 12. júla a to je deň, ktorým sa začína slovenský skateboardový pohár. Jeho prvá časť s názvom DAY FOR FALLEN skateboarding 2008.
Pridal: dudo, zverejnené: 22.07.2008 Prečítané: 6759 krát, Komentáre: 5
4. júl bol veľmi pekný deň, síce trochu fúkalo, ale v Prahe sa rozbehol trojdňový závod Mystic sk8 cup 2008. Tento závod, ktorý je aj súčasťou Svetového poháru v skateboardingu World Cup Skateboarding 2008 (WCS), zároveň oslávil 15. ročník.
Pridal: dudo, zverejnené: 18.07.2008 Prečítané: 4179 krát, Komentáre: 6
Leto stále potvrdzuje svoje kvality a aj ty môžeš zase posunúť tie svoje skate kvality smerom hore. Ďalším takým trikom v našej škole triku je BS ollie
Pridal: dudo, zverejnené: 13.07.2008 Prečítané: 4634 krát, Komentáre: 12
Tento ročník festivalu Bažant Pohoda je už minulosťou, pre tých čo si chcú priblížiť atmosféru minulého víkendu na letisku v Trenčíne je tu práve táto galéria fotografií.
Pridal: admin, zverejnené: 21.07.2008 Prečítané: 3191 krát, Komentáre: 0
12. ročník prestížneho multimediálneho festivalu ponúka svojim navštevníkom bohatý line-up, množstvo sprievodných akcií, kvalitné služby a prekvapenia. Areál trenčianskeho letiska na dva dni ožije skvelou hudbou viacerých žánrov, filmovým, divadelným a literárnym svetom, prinesie diskusie na rôzne témy, tanečné a spevácke workshopy, výstavy fotografií, zónu ticha, či mnohé atrakcie v športovom parku.
Pridal: admin, zverejnené: 16.07.2008 Prečítané: 2073 krát, Komentáre: 1
Ďalšie video z dielne doska.sk production je na svete. Tento krát z poslednej martinskej akcie, ktorá sa konala na deň skateboardingu.
Pridal: dudo, zverejnené: 08.07.2008 Prečítané: 3334 krát, Komentáre: 17
Do kalendára si krúžkujte dátum 19.7.2008 (devätnásty júl dvetisíc osem), pretože v tento deň uvidia vaše oči niečo.
Pridal: dudo, zverejnené: 03.07.2008 Prečítané: 3312 krát, Komentáre: 8
Ďalším výletom za mestskými skate spotmi bola cesta na východ. Cieľom bolo mesto Poprad, kde sme prišli na pozvanie miestnych chalanov. Majú tu pekný skate-park...
Pridal: dudo, zverejnené: 01.07.2008 Prečítané: 6203 krát, Komentáre: 6
Aj tento rok sa pôjde jedinečný Mystic Skate Cup v Prahe tento krát sa môže pochváliť jubilejným 15. pokračovaním a aj rekordným Prizze Money $ 50.000.
Pridal: dudo, zverejnené: 29.06.2008 Prečítané: 3333 krát, Komentáre: 1
No a je po všetkom. GO SKATE DAY 2008 je úspešne za nami, tým čo nás nepoctili svojou prítomnosťou ale aj tým čo potili litre potu pre potešenie svoje, ale i druhých teraz prinášame nejaký ten článok.
Pridal: dudo, zverejnené: 25.06.2008 Prečítané: 5243 krát, Komentáre: 11
V piatok ráno 20. júna sme sa ako viacčlenná skupina na dvoch autách, vybrali už na dlhšie očakávanú akciu na Oravu, vyrazili sme smer Dolný Kubín. Cieľom cesty bola skate akcia s názvom Urban day 2008
Pridal: dudo, zverejnené: 24.06.2008 Prečítané: 3919 krát, Komentáre: 7
V súťaži ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci so Skateshop.cz ste mali skvelú možnosť vyhrať a obliecť sa do cool vecí. Po uzavretí súťaže ponúkame mená výhercov.
Pridal: admin, zverejnené: 04.07.2008 Prečítané: 4288 krát, Komentáre: 0
Deň skateboardingu sa pomaličky, ale isto blíži a my sme tiež nezaháľali. Tak isto, ako aj minulý rok, sme zbuchli malú akciu na oslavu tohto výnimočného dňa a pridáme sa tak k mnohým skaterom na celom svete.
Pridal: dudo, zverejnené: 15.06.2008 Prečítané: 3540 krát, Komentáre: 21
Aj keď po dlhšej odmlke, ale predsa. Prinášame v poradí tretí a zároveň posledný diel článkov pod názvom „Za skate spotmi v mestečku Martin“.
Pridal: dudo, zverejnené: 12.06.2008 Prečítané: 3800 krát, Komentáre: 4
Tak trochu predpokladáme, že niekto, kto sa začal učiť ollie popri našom prvom triku v rubrike „škola triku“, sa ho už naučil resp. už len dolaďuje nejakú tu rutinu. A tak sme priniesli ďalšiu časť...
Pridal: dudo, zverejnené: 10.06.2008 Prečítané: 5084 krát, Komentáre: 14
Čas prázdnin sa neúprosne blíži, vonku sa čím ďalej častejšie objavujú tropické teploty a to nás ťahá cez voľné chvíle k vode. A k začiatku leta už neodmysliteľne patria i extrémne závody v skoku na bicykloch a scootroch do vody - BIKE AND WATER.
Pridal: admin, zverejnené: 09.06.2008 Prečítané: 2707 krát, Komentáre: 0
Spojenie celosvetového dňa skateboardingu a snahy spropagovať tento šport viedlo chalanov z Dolného Kubína k zorganizovaniu akcie ktorej dali názov URBAN DAY.
Pridal: admin, zverejnené: 08.06.2008 Prečítané: 3409 krát, Komentáre: 4
Všetky veľké veci sú tvorené mnohými malými vecičkami či už maximálne dokonalými, alebo len takými, ktoré svojim bytím pomôžu veľkému celku byť.
Pridal: dudo, zverejnené: 05.06.2008 Prečítané: 3912 krát, Komentáre: 10
Dovoľte aby sme sa predstavili, sme z Oravy, z ospalej diery Ťapešovo. Jazdime 4. sezónu, aj keď tie zimy, čo sa týka snehu, stoja zaprd a voláme sa Žebrák Holding!
Pridal: dudo, zverejnené: 05.06.2008 Prečítané: 3709 krát, Komentáre: 16
V slnečnú sobotu 24.5 sa odohrala čím ďalej, tým populárnejšia hra GAME OF SKATE. Tento krát to bola ÉS GAME OF SKATE.
Pridal: dudo, zverejnené: 03.06.2008 Prečítané: 3832 krát, Komentáre: 3
Nápad vyraziť do Liptovského Mikuláša za jazdením v skateparku mi už dlhšiu dobu “vŕtal” v hlave, no vždy do toho niečo prišlo. Ale konečne nadišiel deň “D” a podarilo sa vybaviť si čas, odvoz, dobrú partiu a pekný deň. Z Martina sme odchádzali okolo 11:00 v zložení Dudo, ja, Kubo, Aďo a Sano.
Pridal: tvaro, zverejnené: 31.05.2008 Prečítané: 4931 krát, Komentáre: 4
A mame tu ďalšiu spomienku alebo len také po obzretie sa za zimnou sezónou. Ukončila ju Májová session, z ktorej tu teraz prinášame krátky zostrih vo videu od Mikko production.
Pridal: dudo, zverejnené: 31.05.2008 Prečítané: 2760 krát, Komentáre: 3
Čau, ehhh kde začať… Ak poviete niekomu, že ste boli jazdiť na snowboarde v tomto období, asi sa vás opýta kde alebo len pokrúti hlavou a pomysli si o vás že ste blázon, no a čo keď rozfúkaný peľ mi pripomína mohutne vločky…
Pridal: dudo, zverejnené: 28.05.2008 Prečítané: 3635 krát, Komentáre: 5
Jakub Brziak je mladučký snowboardový talent z Liptovského Mikuláša, ktorý mal sezónu 2007/08 podstatne úspešnú. Jeho dominantou je Jibbing a ukázal to aj na niekoľkých Jib akciách ako aj v Martine

Update: fotky !!
Pridal: dudo, zverejnené: 28.05.2008 Prečítané: 3737 krát, Komentáre: 6
Ako začala nová skate sezóna, tak aj my sme začali s novou rubrikou, škola triku. A zobrali sme to pekne od začiatku.
Pridal: dudo, zverejnené: 20.05.2008 Prečítané: 5982 krát, Komentáre: 31
Skate sezóna je v plnom prúde, v susedných Čechách už prebehlo niekoľko zaujímavých súťaží a my sme dnes prišli s ďalším pokračovaním v predstavovaní sk8 spotov v našom Martine.
Pridal: dudo, zverejnené: 18.05.2008 Prečítané: 3586 krát, Komentáre: 16
Tradícia je niečo čo by si mal každý vážiť. Tradíciou sa stala, alebo stále sa len stáva Májová session na Lomnickom sedle. Táto akcia už niekoľko rokov definitívne uzatvára zimnú sezónu Freestyle žitia na Slovensku.
Pridal: dudo, zverejnené: 12.05.2008 Prečítané: 5039 krát, Komentáre: 21
Tak a je to tu. Zima sa drží iba na vzdialenejsich ľadovcoch v Alpách a nejaké trosky zostali aj v Tatrách ale Martinsky drtiči už vytiahli deskorolky.
Pridal: dudo, zverejnené: 09.05.2008 Prečítané: 3738 krát, Komentáre: 12
Denne teploty už dlho signalizujú príchod leta, slnko pečie a sneh z najvyšších končiarov malej Fatry už rýchlejším tempom mizne. Aj tak nám to nedalo a posledný víkend sme sa vybrali pojazdiť pod fatranský Kriváň.
Pridal: dudo, zverejnené: 09.05.2008 Prečítané: 3628 krát, Komentáre: 5
Máme tu ďalšiu akciu v Martine tykajúca sa skate a graffiti. Veľa z vás už vie že sa v Martine urputne snažíme o výstavbu sk8 parku a takisto je rozbehnutý projekt graffiti cez graffiti.
Pridal: dudo, zverejnené: 27.05.2008 Prečítané: 3397 krát, Komentáre: 31
Minulý rok v lete som začala robiť kondičnú prípravu s LK Valčianská dolina, ktorá sa neskôr presunula do veľkého rakúskeho strediska na Stubaier Gletscher
Pridal: dudo, zverejnené: 08.05.2008 Prečítané: 3169 krát, Komentáre: 5
Už dávnejšie mi dal kamarát ponuku zúčastniť sa Gran masta campu za neuveriteľne výhodnú cenu. Keďže sa camp tento rok opäť vrátil na pôvodné miesto, do presláveného francúzskeho strediska Les2Alpes
Pridal: dudo, zverejnené: 04.05.2008 Prečítané: 3781 krát, Komentáre: 0
Rip curl Snowboard Camp 08 v stredisku Martinské hole bol jediným tohtoročným snowboardovým campom na Slovensku.
Pridal: dudo, zverejnené: 30.04.2008 Prečítané: 3429 krát, Komentáre: 6
Dňa 10.5.2008 sa uskutoční každoročná snowboardovo - skejtová akcia Májová jam session 2008 na Lomnickom sedle a Eurocampe FICC.
Pridal: dudo, zverejnené: 28.04.2008 Prečítané: 3424 krát, Komentáre: 0
Je ráno, sobota dvanásteho apríla! Okolie martinského New Spirit skate shopu sa hemží ľuďmi, ktorí pripravujú priestory pasáže na akciu s názvom New Spirit Back Yard Jam.
Pridal: johnyz2, zverejnené: 20.04.2008 Prečítané: 3772 krát, Komentáre: 5
Dnes som sa znovu pridal ku bikerom. Slnko svietilo a tak ma napadlo pozisťovať, či náhodou chalani niekde nejazdia a oplatilo sa.
Pridal: dudo, zverejnené: 19.04.2008 Prečítané: 5143 krát, Komentáre: 6
Ako isto všetci viete, v sobotu 5. apríla sa v parku na Otupnom v stredisku Jasná uskutočnila legendárna súťaž Burton Lords of Metal 08. Minulý rok sa bohužiaľ nekonala ale o to viac sme si to všetci vynahradili tento rok.
Pridal: dudo, zverejnené: 18.04.2008 Prečítané: 4059 krát, Komentáre: 3
V jednu slnečnú marcovú nedeľu sme sa vybrali do Vysokých Tatier pojazdiť a užiť si slnečné lúče na Lomničáku. Z Martina sa vyrážalo okolo 6 hodiny rannej v trojčlennom zložení: legenda Miro Fľak, ja a Maťo Horička, ktorý sa celú cestu staral o skvelú zábavu.
Pridal: tvaro, zverejnené: 15.04.2008 Prečítané: 2867 krát, Komentáre: 7
V sobotu sa v stredisku Jasná v snowboard parku na Otupnom odohral Jasná spring jam.
Pridal: dudo, zverejnené: 13.04.2008 Prečítané: 3290 krát, Komentáre: 10
Už nik nemôže zapierať, že sa leto neľútostne blíži. Každý položí dosku pod posteľ a sadne na bicykel, vytiahne sk8 alebo korčule. Ďalší sa výberu do zahraničia a budú zlepšovať domácu ekonomiku.
Pridal: dudo, zverejnené: 11.04.2008 Prečítané: 5500 krát, Komentáre: 10
Dnes sa v Trnave presnejšie v trnavskom ROH otvorila nová predajňa Animal a Rip Curl.
Pridal: dudo, zverejnené: 10.04.2008 Prečítané: 3661 krát, Komentáre: 1
A je to za nami. Jedna z najlepších akcii, na akých som sa tento rok zúčastnil je za nami. Rip curl Snowboard Camp 08 v stredisku Martinské hole dnes skončil.
Pridal: dudo, zverejnené: 06.04.2008 Prečítané: 4203 krát, Komentáre: 2
Každému je už jasné, že dnešným dňom sa začal koniec snowboard campu v stredisku Martinské hole. Dnešné ráno naznačovalo, že sa znova zopakuje včerajšok a hmlisté počasie.
Pridal: dudo, zverejnené: 05.04.2008 Prečítané: 4290 krát, Komentáre: 8
Dnes sme sa dostali do polovice priebehu snowboard camp-u na Matrinských holiach. Od rana počasie moc neprialo, prevažne bola hmla, ale aj tak sme sa do parku dostali.
Pridal: dudo, zverejnené: 04.04.2008 Prečítané: 3452 krát, Komentáre: 3
Aj druhy deň Rip Curl snowboard camp-u na Martisnkých holiach je za nami. Oproti včerajšku sa moc nelíšil, až na par detailov.
Pridal: dudo, zverejnené: 03.04.2008 Prečítané: 4270 krát, Komentáre: 0
Tak a teraz pozor! 12.apríla sú všetci srdečne pozvaní do Jasnej, kde sa bude v snowparku na Otupnom konať okultné vítanie jari formou jazdenia v parku.
Pridal: dudo, zverejnené: 03.04.2008 Prečítané: 2971 krát, Komentáre: 0
Dneska sa začal Rip Curl snowboard camp v stredisku Martinské Hole. Aj keď pondelok a utorok bol zaliaty slnkom do stredy to nevydržalo a campery museli bojovať s hmlou a snežením.
Pridal: dudo, zverejnené: 02.04.2008 Prečítané: 3987 krát, Komentáre: 7
Martinský skate shop New Spirit si chce skrášliť pasáž v ktorej sa nachádza a tak sa to chystá spraviť razantným a zároveň akčným spôsobom.
Pridal: dudo, zverejnené: 30.03.2008 Prečítané: 3191 krát, Komentáre: 0
Začiatok snowboard campu na Martinkách sa už blíži. Preto sme spravili pár fotiek z parku, aby ste videli, že sa na Martinky oplatí prísť.
Pridal: dudo, zverejnené: 30.03.2008 Prečítané: 2359 krát, Komentáre: 5
Zimná sezóna sa v našich končinách pomaličky, ale isto blíži koncu a niektorí z vás sa určite budú chcieť ešte pozrieť niekam do zahraničia, do vyššie položených stredísk, prípadne niekde na ľadovec.
Pridal: dudo, zverejnené: 29.03.2008 Prečítané: 3407 krát, Komentáre: 0
BURTON Snowboard ako tradične aj po predchádzajúce roky pripravil v spolupráci so strediskom JASNÁ Nízke Tatry akciu - BURTON LORDS OF METAL 08
Pridal: dudo, zverejnené: 28.03.2008 Prečítané: 3337 krát, Komentáre: 0
Dnes je deň pred začatím Snowboardoveho campu na Martinských holiach pod hlavičkou Rip Curl. Počas slnečných dvoch dní , t.j. pondelok a utorok sa na Javorine šejpol celý park
Pridal: dudo, zverejnené: 01.04.2008 Prečítané: 2684 krát, Komentáre: 6
Aj keď veľa ľudí si myslelo že prišla už jar a zima nadobro konči. Opak je však pravdou, zima ešte buchla päsťou po stole a Perimbabka zhodila nejaké tie kubíky snehu na naše hory. Aj toto pomohlo ku kvalitnému ukončeniu série slovenského pohára Skoč sy na Donovaloch.
Pridal: dudo, zverejnené: 26.03.2008 Prečítané: 3463 krát, Komentáre: 1
Aj tento rok si partička martinských riders s hlavným sponzorom Rip Curl pripravila koncom sezóny akciu s názvom Rip Curl Snowboard camp 2008. Počas tohto campu sa ti budú venovať skúsený inštruktori Freestyle snowboardingu
Pridal: dudo, zverejnené: 14.03.2008 Prečítané: 4212 krát, Komentáre: 9
Na poslednú chvíľu sme sa spolu s Mišom Husárom vybrali na piaty ročník akcie z názvom Ypsilon Rail Jam, ktorý sa po prvý krát presťahoval z pôvodného domáceho strediska z dedinky Turík
Pridal: dudo, zverejnené: 10.03.2008 Prečítané: 3226 krát, Komentáre: 5
V týchto dňoch od 1-8 marca, organizuje partia Rakúšanov ästhetiker akciu, Wängl-Tangl v Mayrhofene, na kopci Penken, kúsok od legendárneho ľadovca Hintertux v Zillertaskom udolí.
Pridal: dudo, zverejnené: 04.03.2008 Prečítané: 2944 krát, Komentáre: 3
Dnešný deň začal silným dažďom, ktorý pretrval od včerajších nočných hodín a tak bolo asi každému jasné, že sa dnešný závod série Skoč Sy neuskutoční.
Pridal: dudo, zverejnené: 01.03.2008 Prečítané: 3272 krát, Komentáre: 7
Svetová séria TTR sa na Slovensku odprezentovala v sobotu 23.02.08 už svojou druhou a poslednou súťažou, jednou so série Snowboadr FEST-u 2008. Takouto showkou zvučného mena sa mohlo popýšiť stredisko v dedinke Drienica
Pridal: johnyz2, zverejnené: 29.02.2008 Prečítané: 4922 krát, Komentáre: 3
Chalani z COB nam poslali report s fotkymi o tom ako prebehal jibbova akcia s nazvom Last session na Podkonických Plešiach pri BB.
Pridal: dudo, zverejnené: 27.02.2008 Prečítané: 3591 krát, Komentáre: 0
Kalendár tomu moc nenaznačuje, ale keď sa pozriem okolo seba, tak vidím, že zima je už na ústupe a jar trieska na dvere mocnou rukou. Ale ani to nezabránilo, že počas posledného víkendu sa odohrali až tri snowboardové akcie na Slovensku.
Pridal: dudo, zverejnené: 26.02.2008 Prečítané: 4153 krát, Komentáre: 0
S kapelou Problem sme si pre vás prichystali takú malú súťaž o tri kusy nosičov ich najnovšieho albumu Skončil sa deň. Po uzavretí súťaže ponúkame mená výhercov.
Pridal: admin, zverejnené: 14.03.2008 Prečítané: 2726 krát, Komentáre: 0
V sobotu 16. februára sa uskutočnilo 3. kolo Slovenského pohára vo freestyle snowboardingu na Otupnom v Jasnej. Na preteky, ktoré sa mali jazdiť ako formát slopestyle, bol park výborne pripravený.
Pridal: dudo, zverejnené: 24.02.2008 Prečítané: 5987 krát, Komentáre: 3
Snowboard FEST so svojou tradíciou patrí medzi najväčšie a jazdcami najobľúbenejšie snowboardové akcie. Minulý víkend (16.02.08) sa konal uz ôsmy ročník tohto vydareného podujatia.
Pridal: johnyz2, zverejnené: 21.02.2008 Prečítané: 5174 krát, Komentáre: 0
Ďalšia avizovaná snowboardová akcia na tento víkend prebehne v sobotu 23.02.08 blízko obce Podkonice
Pridal: dudo, zverejnené: 19.02.2008 Prečítané: 2697 krát, Komentáre: 0
Občianske združenie Freeski Academy v spolupráci so strediskom Vrátna organizuje zaujímavú formu rail jamu kde si každý z jadcov príde na nejaký cash:)
Pridal: dudo, zverejnené: 13.02.2008 Prečítané: 2684 krát, Komentáre: 2
Na Slovensku nieje zvykom, že v centre námestia vyrastie skok na ktorom sa predvedie takmer celá slovenská špička slovenského snowboarding-u a freesking-u. V Kremnici tomu tak bolo.
Pridal: dudo, zverejnené: 11.02.2008 Prečítané: 4590 krát, Komentáre: 6
Tak a Martin ma spustený jeden z najluxusnejších parkov na Slovensku. Sobota 9.2 na Martinských Holiach sa niesla v duchu Freestyle.
Pridal: dudo, zverejnené: 10.02.2008 Prečítané: 4246 krát, Komentáre: 16
Po predošlej súťaží v big air, prišiel čas na slopestyle. Ten sa šiel na druhý deň v nedeľu a hneď ráno sa ukazovalo, že to bude vydarený deň a aj akcia. Po sobotňajšej noci tomu asi malo kto veril. Slnko svietilo trať bola v podstatne lepšom stave ako v predchádzajúci deň a dokonca aj centrálny skok bol už na prvý pohľad sympatickejší.
Pridal: dudo, zverejnené: 10.02.2008 Prečítané: 3162 krát, Komentáre: 0
Aj keď ma tohtoročná zima svoje vrtochy, v stredisku Martinské Hole sa momentálne nachádza konečne takmer meter snehu.

UPDATE !!! FOTTO z piatkoveho doladovania
Pridal: dudo, zverejnené: 07.02.2008 Prečítané: 2405 krát, Komentáre: 8
Zima sa konečne aspoň na par dní alebo týždňov umúdrila a aj to umožnilo zorganizovať dve SAS súťaže behom jedného víkendu. V tejto prvej časti sa budem venovať prvému dňu, sobote.

UPDATE: dopnené VIDEO !!!
Pridal: dudo, zverejnené: 05.02.2008 Prečítané: 5501 krát, Komentáre: 8
Aj tento rok sa chalani z Kremnice už tretí krát pustili do projektu Big Air v Meste. Minuli rok sa im to pre nedostatok snehu nepodarilo dotiahnuť do finálnej verzie a tak sa bude tento rok konať jeho druhý ročník. Je to jedinečná akcia priamo na námestí mesta Kremnica. Už len dúfať aby bolo čo najviac snehu.
Pridal: dudo, zverejnené: 04.02.2008 Prečítané: 2277 krát, Komentáre: 4
Aj keď trochu neskôr, ale predsa. Aj po takmer dvoch mesiacov si môžeme znovu pripomenúť martinskú snowboardovú akciu z Amfika
Pridal: dudo, zverejnené: 27.01.2008 Prečítané: 2916 krát, Komentáre: 21
Aj tento rok nás pani zima dosť nepríjemne prekvapuje vysokými teplotami a daždivým počasím. Napriek takejto situácii sa niekoľko ľudí snaží vybudovať vo svojich domácich strediskách podmienky pre freestyle snowboarding. Tak tomu je aj na Donovaloch, kde na zjazdovke Záhradište, vyrástol kvalitný snowboard park.
Pridal: dudo, zverejnené: 22.01.2008 Prečítané: 3909 krát, Komentáre: 2
Ako to už k zime a snowboard-u patrí, treba každý rok navštíviť aspoň pár nových miest na jazdenie. My sme sa v nedeľu vybrali pojazdiť do neďalekého snowboard parku v stredisku Jasenka.
Pridal: dudo, zverejnené: 18.01.2008 Prečítané: 4078 krát, Komentáre: 3
Počasie sa stále horší, teploty rastú, ale ani to nebránilo prvej oficiálnej snowboard-ovej akcii na skoku v stredisku Košútka v Hriňovej neďaleko Detvy.

UPDATE: dopnené VIDEO !!!
Pridal: dudo, zverejnené: 14.01.2008 Prečítané: 5303 krát, Komentáre: 11

Top 11 vecí, ktoré kazia image snowboardistov.
Pridal: johnyz2, zverejnené: 06.01.2008 Prečítané: 5716 krát, Komentáre: 67
Je nedeľa, deň pred Vianocami a sezóna v plnom prúde. 23. december je deň s veľkým D. DEŇ SNOWBOARDINGU! Milión snowboardistov a ľudí okolo snowboardingu mali dnes sviatok. V Martine, kde snowboarding ma veľa nadšencov, sa tento krát neschýlilo k žiadnej oficiálnej akcii, ale doma sme taktiež nesedeli!
Pridal: dudo, zverejnené: 25.12.2007 Prečítané: 2592 krát, Komentáre: 0
Pred pár mesiacmi sa nám začala zima, ale pre tých ktorí predsa len radšej to leto a sk8 tu máme spomienku na krásne dni počas ktorých sme si poriadne zajazdili.
Pridal: gejza, zverejnené: 20.12.2007 Prečítané: 3132 krát, Komentáre: 10
Zozbierať partičku ľudí v piatok okolo druhej popoludní je dosť ťažké, hlavne keď je väčšina z nich ešte školopovinných a majú pred maturami. Všetko sme stíhali s odretými ušami a do LM sme vyrazili štyria v zložení Sany, Korky, Erik a ja.

UPDATE: dopnené VIDEO !!!
Pridal: dudo, zverejnené: 16.12.2007 Prečítané: 3597 krát, Komentáre: 9
Na martinských holiach sezóna beží už od 24.11.07, kedy bolo oficiálne otvorenie strediska. Opravila sa ako tak cesta, ktorá je jediným prepojením strediska s okolitým svetom ak samozrejme nepočítame pešie chodníčky.
Pridal: dudo, zverejnené: 06.12.2007 Prečítané: 2735 krát, Komentáre: 4
WAW a mame to za sebou ..môžeme si vydýchnuť. Asi je to tak vždy, keď robíte niečo, organizujete nejakú väčšiu akciu. My sme si vydýchli na afterpárty 1.12.2007 v elefant music arene, keď sa skončil prvý ročník našej akcie s názvom DOSKA.SK snowboard jib contest 2007.
Pridal: dudo, zverejnené: 10.12.2007 Prečítané: 7266 krát, Komentáre: 0
Tak predsa sme začali. V stredisku Martinské hole sa 24.11.07 opäť otvorila zimná sezóna. Aj keď počasie nebolo najlepšie, predsa sme mali radosť hlavne z toho že na martinských holiach vyhrala chuť chcieť niečo nové.
Pridal: dudo, zverejnené: 25.11.2007 Prečítané: 4105 krát, Komentáre: 4
Už avízovane otváranie lyžiarskeho strediska Martinské Hole je tu!! Perfektné snehové podmienky, krásna príroda a hlavne akcia budú hlavnými znakmi otváracieho víkendu na Martinských holiach.
Pridal: dudo, zverejnené: 21.11.2007 Prečítané: 3066 krát, Komentáre: 5
Aj tento rok sa martinská partička z doska.sk (bývalé trgo.sk) rozhodla zorganizovať SNB Jib contest v Amfiteátri, tento krát v spolupráci s šk White trash.(zaistiť ubytovanie si možeš na t.č. 043 422 33 85)
Pridal: dudo, zverejnené: 13.11.2007 Prečítané: 239913 krát, Komentáre: 13
Najväčšia svetová snowboard súťaž iba pre dievčatá. A to už od 14. do 16. Decembra 2007 v Europskom športregione Zell am See/Kaprun v Rakúsku.
Pridal: dudo, zverejnené: 13.10.2007 Prečítané: 3008 krát, Komentáre: 0
V nedeľu 23.9.2007 sa uskutočnil sk8 výlet do Liptovského Mikuláša, s hojnou účasťou a s kvalitnými jazdcami
Pridal: gejza, zverejnené: 30.09.2007 Prečítané: 3282 krát, Komentáre: 7
Takže sa nám to už rozbehlo. Aj keď mnohí z nás o tom ešte nevedia. Poslednou sobotou sa v neďalekej dedinke od Banskej Bystrice zvanej Turecká, odštartovala freestyle snowboard a ski sezóna, prvým jesenným pretekom. Bol to nádherný slnečný deň, aký by mal sprevádzať každú jednu akciu na svahu a aj mimo neho...
Pridal: dudo, zverejnené: 29.09.2007 Prečítané: 4273 krát, Komentáre: 3
Víťazom druhého ročníku filmového festivalu o snowboardingu, skateboardingu, bikingu a freskiingu sa stal brnenský skejťák Honza Minol.
Pridal: admin, zverejnené: 19.09.2007 Prečítané: 2735 krát, Komentáre: 0
Hmm zobudím sa v nedeľu ráno a spomínam na jednu z najlepších akcií aká sa v Martine uskutočnila…

UPDATE: PRIDANÉ VIDEO !!!
Pridal: gejza, zverejnené: 14.08.2007 Prečítané: 7135 krát, Komentáre: 18
V sobotu 11.8. bude v Amfiku celodňová akcia AMFIKO STREET SOUL s večerným vyvrcholením, premietaním filmu Extrémne svahy. Počas dňa budú chlapci z Funky Bastardz Crew a ich hostia tvoriť na steny v Amfiku rôzne dielka. Ludia okolo trgo.sk prídu s prekážkami pre skaterov. A tak sa nám črtá pekná žúrka..Bude aj muzika a bufet.
Pridal: admin, zverejnené: 04.08.2007 Prečítané: 2912 krát, Komentáre: 9
Vydarená akcia pod názvom hardcore downhill exhibition je už úspešne za nami.Zúčastnilo sa nás cca 25,počasie prialo a bolo sa ozaj na čo pozerať. no viac už v reporte.
Pridal: dado, zverejnené: 01.08.2007 Prečítané: 3372 krát, Komentáre: 6
Chceme poukázat širokej verejnosti že 28. júl sa bude niesť v znamení downhill-u. Chceme Vás teda pozvať akciu
"Hardcore downhill exibition" ktorá sa uskutoční na Martinských holiach.
Pridal: dado&minco, zverejnené: 12.07.2007 Prečítané: 3063 krát, Komentáre: 14
V našom Martine nie je poriadne ani dobrý street, nieto ani skatepark, ktorý by bol pre rozvoj extrémnych športov veľkým prínosom. Ako všetci vieme, pre realizáciu skateparku sa vynaložilo veľa usília, ale bezvýsledne, hlavne za éry bývalého Martinského primátora...
Pridal: gejza, zverejnené: 25.06.2007 Prečítané: 4212 krát, Komentáre: 40
Pri príležitosti medzinárodného dňa sk8boardingu sa podarilo v tomto našom meste združiť celú tunajšiu sk8tovú komunitu na jednom mieste a v tom istom čase. Správa o tejto akcii sa rýchlo rozniesla a prišli hádam úplne všetci. Počasie vyšlo na jedotku a každý si naozaj s chuťou pojazdil.
Pridal: erik, zverejnené: 25.06.2007 Prečítané: 3839 krát, Komentáre: 24
Blíži sa deň GO SKATE (deň skateboardingu) , a keďže to v Martine a ani na Slovensku ešte nemá tradíciu, chceli by sme tento deň pripomenúť verejnosti a aj samotným sk8erom.
Pridal: dudo, zverejnené: 14.06.2007 Prečítané: 3580 krát, Komentáre: 28
Už aj na Slovensku došlo k draftovaniu snowboadových jazdcov, čo opäť pripomína zimu a tak som si zobral na mušku dievča, ktoré dostalo sponzoring od českej firmy Humdrum a volá sa Barbora Bugárová. Pochádza z Banskej Bystrice a vychoval ju samotný velikán Chopok presnejšie na juhu Chopku.
Pridal: dudo, zverejnené: 14.06.2007 Prečítané: 3841 krát, Komentáre: 3
Zima sa už skončila, ale aj tak aby sme na ňu mysleli čo najintenzívnejšie, zobral som si na roztrel jedného z naj freeskierov, ktorý vyrástol v stredisku Martinské hole a bol jeden z prvých freeskierov čo sa tu zrodili. Pajla už poznám niekoľko rokov, vlastne od jeho začiatkov aktívneho jazdenia v parku. Náhodou som ho tu prichytil (na icq) a tak sme sa nejako dopracovali k tomu, že ho vyspovedám.
Pridal: dudo, zverejnené: 03.06.2007 Prečítané: 2778 krát, Komentáre: 5
Už sa pomaličky stáva zvykom, že po zimnej sezóne sa v Ružomberku dajú dokopy hlavy a spácha sa tu premietanie garážovej produkcie videí zo zimy na tému snowboarding a freesking
Pridal: dudo, zverejnené: 26.05.2007 Prečítané: 2952 krát, Komentáre: 1
2. ročník filmového festivalu, ktorého hlavným elementom je jazda. Po vydarenom prvom ročníku majú opäť všetci, ktorých baví snowboarding, skateboarding, freeskiing a biking, možnosť odprezentovať svoje videá v rámci filmového festivalu Red Bull Film Your Ride. Ukáž svetu svoj pohľad na obľúbený šport a lifestyle. Na to, aby si natočil a zostrihal max. 6 minútové video a poslal ho do štúdia, máš čas do 16.júla 2007 . Najlepšie videá budú premietnuté a ocenené v kategóriách Best Video, PlayStation Special Award a Internet Winner koncom augusta 2007 na Red Bull Film Your Ride Finále
Pridal: krupec1, zverejnené: 09.05.2007 Prečítané: 2851 krát, Komentáre: 0
Neďaleko od hraníc so Slovenskom a Poľskom sa u naších českých bratov uskutočnil podarený Sk8-Bike pretek pod názvom WHEEL JAM KARVINA 2007, ktorý sa určite zapíše do pamati ľudí, ktorí ho navštívili. Do tohto mestečka neďaleko Ostravy sme prišli vyspovedať organizátora tejto akcie Davida Chrapeka, aby nám o tom všetkom utvoril ucelenejší obraz a ukázal, ako sa jazdí v Čechách.
Pridal: krupec1, zverejnené: 08.05.2007 Prečítané: 3089 krát, Komentáre: 0
Pre všetkých nadšencov burácajúcich motorov a rýchlej jazdy je v Martine k dispozícii novootvorená a jediná motokárová hala Maranello
Pridal: tvaro, zverejnené: 30.04.2007 Prečítané: 7938 krát, Komentáre: 10
Nebýva zvykom, že koncom apríla nieje na Martinských holiach súvislá plocha snehu. Po iné roky sme si vybehli osadiť niektoré zo zábradlí na zbytky z platformy skoku a rozlúčiť sa tak so zimou na holiach. Tento rok tomu tak nebolo, ale zašli sme na konco-apríľovú jazdu do Álp.
Pridal: dudo, zverejnené: 02.05.2007 Prečítané: 3602 krát, Komentáre: 3
Ako sa tak dívate na kopce okolo nás je jasné, že za chvíľu už nebude kde jazdiť. My sme využili ako posledné miestečko v blízkosti Martina kde ešte nejaký sneh je. Cieľom tohto víkendu bola Vrátna. Už dlhšie sme sa dohadovali pozbierať nejakých ľudí a ísť hore pojazdiť, teda aby som spomenul toho kto to všetko spískal...
Pridal: tino, zverejnené: 17.04.2007 Prečítané: 3132 krát, Komentáre: 3
Druhý ročník halových závodov freestylových nadšencov okolo Karvinej a Petrovic prebehne v dňoch 27-29.4. 2007. Tento závod ako i v minulom roku sa odohrá v hale zimného štadiónu STaRS s tým, že bude rozdelený do troch dní.
Pridal: krupec1, zverejnené: 19.04.2007 Prečítané: 2224 krát, Komentáre: 0
Už je tradíciou že na konci sezóny sa v Jasnej presnejšie na Otupnom v snowboard parku koná velmi žiadaná akcia pod názvom Burton Lords Of Metál (LOM). Však tento rok, ako mnoho ďalších akcií, sa LOM nekonal. Ale organizátori sa rozhodli spraviť aspoň session na ukončenie sezóny
Pridal: dudo, zverejnené: 15.04.2007 Prečítané: 4305 krát, Komentáre: 22
Ak aj pre vás je sneh , snowboard, žúrky a súťaže neodmysliteľná súčasť života, mám pre vás zlú správu. Prebúdzanie prírody, priemerné denné teploty okolo 10 stupňov a ranný spev vtákov je síce pekná predstava, ale je to začiatok konca. Aj keď sa nám to zdá neskutočné a nechceme si to priznať, pomaly ale isto je tu koniec ďalšej sezóny.
Pridal: johnyz2, zverejnené: 14.04.2007 Prečítané: 3238 krát, Komentáre: 1
Všetko sa to začalo už vo štvrtok ráno 29.3.07. Príjemné počko a skvelý ľudia sa stretli na campe vo Fun parku javorina na martinských holiach. Celý camp sa jazdil s hudbičkou takou aká má byť, opekalo sa mäsko, klobásky.. postretávali sme sa všetci kamaráti.. no nepoznám dôvod prečo tam nebyť!
Pridal: jimmyride, zverejnené: 03.04.2007 Prečítané: 5663 krát, Komentáre: 23
A je to tu už na 100% istý dátum Campu vo FUN Parku na Javorine. Od štvrtku tj. 29.03. 2007 sa na Javorine rozbehne snowboard-ový camp pod záštitou sponzorov ako MAX šport, čo je momentálny sponzor aj Michala Husára a k Max športu sa pridá aj DEELUXE. Bude sa jazdiť za prítomnosti hudby a a dúfam že aj kopec kamošov ako ty.
Pridal: dudo, zverejnené: 26.03.2007 Prečítané: 3831 krát, Komentáre: 15
Aj keď v posledných dňoch napadalo dosť snehu na horách, predsa sa blíži koniec zimy. V shopoch dávajú závratné zľavy a určite mnohý z vás si pôjdu nejakú tu vec za ušetrene prachy kúpiť. V tomto článku sa ti budem snažiť trochu priblížiť problematiku ohľadom viazaní.
Pridal: dudo, zverejnené: 22.03.2007 Prečítané: 9218 krát, Komentáre: 8
Tak na Martinských holiach sa vybudoval Snowboardový park, ktorý dostal názov Fun park Javorina. Dúfam že si po jazdení na debničkách a bedničkách príďte odtestovať aj prekážky, ktoré sú od spomaľovacej bedničky trochu vzdialené a k snowboardingu o to viac bližšie. Ale pre tých čo sa odhodlajú len na tú bedničku...
Pridal: dudo, zverejnené: 13.03.2007 Prečítané: 4044 krát, Komentáre: 3
V posledných rokoch sa do obľubi dostali mimo iného aj zaujímavé destinácie, ako sú napríklad rakúske (AUT), alebo švajčiarske (SUI) Alpy. Tieto destinácie sa počas uplynulých rokov stali dostupné nielen pre zahraničnú, ale už aj pre našu klientelu, pre ktorú sú dané ceny v nami vybraných strediskách porovnatelné napríklad aj s Vysokými Tatrami, samozrejme ponúkajú vačší štandard, zážitok a samozrejme aj možnosti zdokonaliť svoje schopnosti v jazdení v lokálnych parkoch.
Pridal: krupec1, zverejnené: 05.03.2007 Prečítané: 2683 krát, Komentáre: 3
Na Slovensku sa často nestáva, resp. som sa s takouto situáciou nestretol, že počas dvoch za sebou idúcich víkendov,sa na jednom mieste konajú dve najväčšie akcie na Slovensku. Presne táto situácia sa odohrala v Oravskej Lesnej. Začalo to ** TTR Snowoardfestom a pokračovalo Majstrovstvami Slovenska v Slopestyle s názvom BATTLE OF NORTH 07.
Pridal: dudo, zverejnené: 04.03.2007 Prečítané: 4526 krát, Komentáre: 0
Ako každý fanatik do snowboarding-u tak ani mi sme si nemohli ujsť jednu z najväčších akcií na Slovensku a aj v strednej Európe, ktorá bola z TTR kalendára. Konala sa v Oravskej Lesnej s názvom Sony Ericsson Snowboard fest 2007 a dostala hodnotenie **TTR stars. Aj keď je to tradičná akcia patriaca na Drienicu (Východné Slovensko), kvôli nedostatku snehu sa muselo miesto konania zmeniť.
Pridal: dudo, zverejnené: 26.02.2007 Prečítané: 5530 krát, Komentáre: 0
Pozvánka na zajtrajší Contest v Oravskej Lesnej.
Pridal: dudo, zverejnené: 23.02.2007 Prečítané: 3019 krát, Komentáre: 0
V automobilovom svete vznikla spoluprácou firiem Heico Sportiv a Burton Snowboards. Tento projekt dostal pomenovanie Heico/Burton HS3 THOR. Ide o upravené Volvo C30, ktoré je novinka na svetovom trhu, v štýle free lifestyle. Jeho heslom je užívať si život.
Pridal: dudo, zverejnené: 17.02.2007 Prečítané: 4981 krát, Komentáre: 0
Snowscoot (po slovensky snežná kolobežka/skúter) býva najčastejšie prirovnávaný k BMX so snowboardami namiesto kolies. Táto novinka horských svahov v sebe skutočnì spája zdánlivo nezlúčiteľné – či už ide o vzhľad či o spôsob jazdy.
Pridal: tvaro, zverejnené: 14.02.2007 Prečítané: 5432 krát, Komentáre: 4
Táto sezóna vyzerá byť biedna ale aj tak sa v sobotu 10.2.2007 konala už v poradí štvrtá tohtosezónna Jibbová súťaž na slovensku pod názvom Ypsilon Rail Jam 2007. Bol to už štvrťý ročník tohoto Jamu.
Pridal: dudo, zverejnené: 16.02.2007 Prečítané: 3901 krát, Komentáre: 0
Trampolining (skákanie na trampolíne) do amerických škôl zaviedli po druhej svetovej vojne. Americká vláda používala trampolíny na trénovanie pilotov, ale keď vojna skončila, uvedomili si, že pre svoje zdravotné účinky by bolo vhodné rozšíriť trampolíny medzi obyvateľstvo. Skoky na trampolíne významne vplývajú na rozvoj obratnosti a na funkciu vestibulárneho aparátu.
Pridal: dudo, zverejnené: 02.02.2007 Prečítané: 6114 krát, Komentáre: 6
Na túto akciu sme sa chystali už pár týždňov pred samotným contestom. Dozvedeli sme sa o nej z najväčšieho svetového infocentra (internet). Výborná reklama o samotnej akcii nám len potvrdila naše presvedčenie o veľkosti tejto akcie. Z plánovaných 7 členov výpravy do Poľska nás zostalo len 5.
Pridal: dudo, zverejnené: 31.01.2007 Prečítané: 3623 krát, Komentáre: 6
Na potulkach slovenskymi strediskami sme upriamili našu pozornosť na známe stredisko na Kubinskej Holi,na ktorej sa tento rok vystaval prvy krát v historii snowboardový park na vysokej úrovni.Vyspovedali sme partičku lokalnych riderov,ktorí stoja za tymto projektom stoja,aby nám o tom povedali čosi viac....
Pridal: krupec1, zverejnené: 27.01.2007 Prečítané: 3754 krát, Komentáre: 0
Zima sa nás už navštívila, ale aj tak. Dnes je 26.januára. Mne to nedalo a tak trošku som si zaspomínal na poslednú sezónu ktorá bola, určite nepreženiem, keď poviem úžasná, či už po stránke snehovej nádielky, dĺžky trvania, alebo iných parametrov.
Pridal: dudo, zverejnené: 26.01.2007 Prečítané: 3111 krát, Komentáre: 6
13.jan.2007 na tento dátum sa preložil pretek z obvyklého aprílového termínu kvôli obavám z jarného počasia. Ani napriek tomu nebolo počasie 100%né, ale že sa s nami Matke Príroda tento rok zahráva sme si už zvykli.
Pridal: johnyz2, zverejnené: 20.01.2007 Prečítané: 3070 krát, Komentáre: 3
Na svahu strediska Snowland a hlavne aj pod ním sa v sobotu 6.1.2007 usporiadala akcia pod názvom SNOWLAND FUN & MUSIC PARTY. Hoci počasie nevyšlo na jednotku, ale bolo určite priaznivejšie ako v predošlé dni.
Pridal: dudo, zverejnené: 09.01.2007 Prečítané: 3725 krát, Komentáre: 10
Všetci sa už nedočkavo tešime na sneh, biele zjazdovky a prašan mimo nich. Nám sa už podarilo najať nejaký ten kus snehu nafúkaný na zjazdovke vo Valčianskej doline a každý z nás, čo čo sem vtedy porišiel, si tu po dlhom čase mohol obuť svoj snowboard. Nebolo to nič veľké ale predsa.
Pridal: dudo, zverejnené: 27.12.2006 Prečítané: 2137 krát, Komentáre: 9
2.DECEMBER sa do dejin martinskeho snowboardingu zapise ako den kedy sa spustila lavina snowboardovych akcii v tomto meste.Za touto akciou stal naša crew okolo stránky www.trgo.sk
Pridal: dudo, zverejnené: 08.12.2006 Prečítané: 216090 krát, Komentáre: 0
Sanyho už poznám nejaký ten rôčik, ale až poslednú sezónu sme začali spolu behávať po horách, strediskách a súťažiach. Môžem povedať že za ten posledný rok spravil dost velký pokrok čo sa týka techniky jazdenia a štýlu. A teraz si to trošku rozoberieme aby ste ho aj vy aspoň trošku spoznali.
Pridal: dudo, zverejnené: 16.12.2006 Prečítané: 2186 krát, Komentáre: 24
V sobotu 25.11.2006 sa konal už druhy ročník vydarenej to akcošky s názvom Battlefield. Myšlienka z minulého roka zostala nezmenená, čiže široká bedňa na schodoch pri banskobystrickom pamätníku.
Pridal: Korky, zverejnené: 01.01.2006 Prečítané: 2361 krát, Komentáre: 0
To najlepšie z celej sezóny vtesnané do 8 minútového videa... Video je vlastne bočným produktom nášho snaženia nafotiť nejake dobre fotky popri súťaži alebo jazdenia v parku.
Pridal: dudo, zverejnené: 01.01.2006 Prečítané: 3083 krát, Komentáre: 0
Od 6.04. do 9.04. 2006 sa konal Spring Snowboard Camp v snowboard parku na Martinských holiach. Skladal sa z dvoch dní kde sa voľne jazdilo za symbolickú cenu skipasu.
Pridal: dudo, zverejnené: 01.01.2006 Prečítané: 2401 krát, Komentáre: 3
Afterka bez akcie... Píše sa dátum 18.3.2006 a šeci sú zasa nadopovaní si to ísť rozdať na slopestyle,ktorý sa už po 3. týždeň na javorine odkladal kôli zlým poveternostným podmienkam.
Pridal: krupec1, zverejnené: 01.01.2006 Prečítané: 1557 krát, Komentáre: 0
Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna dedina na východnom Slovensku, zvaná Drienica. Nikto by o nej nikdy možno nepočul, keby sa tam nekonala jedna z najväčších snowboardových akcií na Slovensku. SNOWBOARD FEST Drienica. Konal sa podla tradície počas posledného februárového víkendu kt. pripadol na 24-25. 02. 2006
Pridal: johnyz2, zverejnené: 01.01.2006 Prečítané: 2466 krát, Komentáre: 0
3. sutaz v poradi organizovana SAS
Pridal: NULL, zverejnené: 01.01.2006 Prečítané: 1512 krát, Komentáre: 0
Hoci sa zároveň konali na Slovensku ešte ďalšie dve snb akcie, my sme si vybrali práve túto. Cesta do tejto pánu bohu za chrbtom dediny bola dost srandovná ale aj dost komplikovaná. A keďže sme nemali ani automapu tak aj o tolko dlhšia.
Pridal: dudo, zverejnené: 01.01.2006 Prečítané: 1471 krát, Komentáre: 3
Prvá snowboardová akcia usporiadaná SAS bol Big Air a konal sa vo Vrátnej.
Pridal: dudo, zverejnené: 01.01.2006 Prečítané: 2018 krát, Komentáre: 0
17.12. otvorenie zimnej sezóny vo Vrátnej
Pridal: dudo, zverejnené: 01.01.2006 Prečítané: 1439 krát, Komentáre: 4
Piatok 5.11.2005 bol výnimočný pre slovenský snowboarding a to už pre niekoľko dôvodov. Prvý z nich je ten, že sa oficiálne začala, pre väčšinu nadšencov, snowboardová sezóna 05/06 a to nezvyčajným spôsobom, jibovým pretekom v BB na schodoch Múzea SNP.
Pridal: dudo, zverejnené: 01.01.2006 Prečítané: 1617 krát, Komentáre: 1
vlmedia plagaty na reklamnych plochach